Cypr Top 10: Najciekawsze miejsca do zobaczenia

Wydawałoby się, że to mała wyspa. Jednak eksplorując kilometr po kilometrze jej niewielką powierzchnię, nie sposób nie zakochać się w bogactwie kulturowym, w pięknych widokach i wspaniałym jedzeniu. Poniżej przedstawiamy subiektywną listę 10 najlepszych miejsc do odwiedzenia na Cyprze.

Read More

Camping w Izraelu

Kiedy nad głową z przenikliwym pomrukiem przelatują F-16, a na wodzie w tę i z powrotem krąży jak widmo wojskowy niszczyciel, myślisz raczej o tym, żeby ukryć się w schronie, a nie pod szeleszczącym przy byle podmuchu wiatru brezentem namiotu. Tymczasem Izrael jest jednym z lepszych miejsc do kempingowania, co może zainteresować nie tylko miłośników przyrody,…

Read More

Tydzień w Izraelu za niecałe 1000 zł (jak to zrobić?)

Jak było? Fajnie, ale drogo! To najprostsze podsumowanie wyjazdu do Izraela. I nie ma się co dziwić, bo to kraj zajmujący aktualnie zaszczytne 10. miejsce w rankingu najdroższych krajów świata tuż za Norwegią, Szwajcarią i Luksemburgiem*. Czy da się zwiedzić ten kraj bez całkowitego drenażu portfela? Sprytny Podróżnik powiedział „sprawdzam”.

Read More

Camping w Omanie

Zjeżdżasz z głównej drogi. Zatrzymujesz samochód. Rozkładasz namiot. Śpisz… W Omanie camping jest wyjątkowo łatwy i bezpieczny.

Read More

Ceny w Gwatemali

Wszystkie ceny z 2015 roku przeliczone orientacyjne według kursu Quetzal/PLN z 23 marca 2016 roku (1 GTQ = 0,4908 PLN). Kolejność produktów oczywiście przypadkowa 🙂

Read More